top of page

4 כללי זהב להשגת הקלטה מנצחת לבית משפט

הגשת תמליל הקלטה כראיה עבור בית משפט, איך לבצע הקלטת שיחה מנצחת?אם הגעתם לסיטואציה בה אתם תובעים או נתבעים בבית משפט, תיעוד שיחה ע"י הקלטתה יכול לסייע לכם ולשמש כראיה משפטית. למעשה, הקלטה כזו יכולה לעיתים אף להכריע בהצלחת ההליך המשפטי שלכם. על מנת להגיש לבית משפט ראיה קבילה לפי הכללים ניתן לקרוא במאמר תמלול הקלטות לבית משפט על כל הנחוץ לשם כך. במאמר זה נתמקד ספציפית כיצד לבצע את ההקלטה בצורה הטובה ביותר לפני שליחתה לתמלול והפיכתה לראיה משפטית.


אז כיצד מקליטים שיחה כראיה לבית משפט?


ראשית, על מנת שהקלטה תהיה קבילה כראיה בבית משפט עליה להיות רציפה, מוקלטת מתחילתה ועד סופה ואותנטית,

כלומר ללא שום שינויים, עריכות, הוספות או השמטות כלשהם. הקלטת השיחה במלואה נחוצה בכדי להימנע ממצב בו ייתכן ויאמרו משפטים ו\או מילים שלא יוקלטו או יקטעו וכך עלול האדם המוקלט לנסות לנצל נקודה זו ולטעון כי הראיה אינה שלמה והדברים שנאמרו בה הוצאו מהקשרם, ובכך לגרום לבית המשפט לפקפק באותנטיות ההקלטה.


להלן 4 כללי זהב מועילים לביצוע הקלטה המיועדת לשימוש כראיה בבית משפט:


1. הפרטים הקטנים-

בשיחות טלפון מוקלטות יש להקליט את השיחה החל מצליל החיוג ולהקפיד על רציפותה עד לניתוק השיחה. בהקלטת שיחה פנים מול פנים, התחילו את ההקלטה רגע לפני כניסה למקום הפגישה והתחלת השיחה, ציינו את המיקום, שעה, תאריך ושמות המשתתפים בשיחה. כמו כן, מומלץ גם לתאר את מטרת השיחה ולפנות אל הנוכחים בשיחה בשמם לצרכי זיהוי במהלך תמלול השיחה. בסיום השיחה הכריזו על סיומה ורק לאחר מכן עצרו את ההקלטה.


2. מיקום השיחה-

רעשי רקע חזקים במהלך השיחה עלולים לגבור על מלל חשוב ובכך להפוך את תמליל השיחה לחלקי, מקוטע ולא חד משמעי.

נסו להימנע מהקלטה ליד רעשי רקע כגון טלוויזיה, מזגן רועש, בלנדר פועל וכל מכשיר המייצר רעש ועלול להפריע. מזערו רעשי רקע עד כמה שניתן ע"י בחירת מיקום שקט להקלטה, לדוגמה בית או משרד. במקרים בהם הקלטות מתבצעות במקום רועש בלית ברירה, אנו מבצעים להקלטות הללו סינון רעשי רקע והגברת קול ע"י שימוש בטכנולוגיות המיועדות לכך ועל מנת לנסות ולהפיק מההקלטה את המיטב. חשוב לדעת, בהגשה של הקלטה שעברה סינון רעשי רקע יש להגיש לבית המשפט את ההקלטה המקורית לפני סינון הרעשים ובנוסף אליה גם את ההקלטה שלאחר סינון הרעשים.


3. מכשיר ההקלטה-

מקמו את מכשיר ההקלטה במקום חשוף עד כמה שניתן ובדקו מבעוד מועד את עוצמת ההקלטה ואיכותה במיקום הנבחר. וודאו כי במכשיר המקליט יש מספיק נפח אחסון ושהסוללה טעונה במלואה. לא מומלץ להקליט בטייפ קלטות מכיוון שהקלטת עלולה להסתיים באמצע שיחה ובכך לפגום בראיה. אם ההקלטה מתבצעת במכשיר סלולארי זכרו להעבירו למצב טיסה על מנת שלא יכנסו שיחות ו\או הודעות במהלך ההקלטה ויפריעו לרצף שלה. לסיום, שמרו את ההקלטה על המכשיר כקובץ מקורי ולא ערוך.


4. במהלך ההקלטה עצמה-

נסו לא לעלות זה על דברי זה במהלך השיחה. מומלץ אפילו להמתין רגע לפני מענה או תגובה, לעיתים נראה כי אדם סיים את דבריו אך יכול להיות להם המשך חשוב וקריטי עבור הראיה שלכם. כמו כן, הקלטה בה הדוברים עולים זה על דברי זה עלולה להיות בעייתית ולא ניתן יהיה להפיק ממנה תמלול איכותי וברור.


לסיכום, השגת הקלטה קולית טובה יכולה לסייע לכם בקבלת ראיה משפטית חשובה ולעיתים גם מכריעה בתיקכם.

לאחר שסיימתם את ביצוע ההקלטה, מגיע השלב החשוב של בחירת מתמלל\ת מקצועיים להמשך טיפול בהקלטה והפקת תמליל שישמש כראיה לבית המשפט. זכרו שפנייה לגורם לא מקצועי לתמלול ההקלטה שלכם עלולה לגרום לפסילת הראיה,

כך שלעיתים מחיר זול עלול לעלות ביוקר. לקבלת הצעת מחיר עבור תמלול הקלטות לבית משפט כולל תצהיר חוות דעת מומחה, מוזמנים לפנות אלינו עוד היום.
פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


  • Whatsapp
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram
  • LinkedIn
bottom of page