תמלול משפטי
תמלול הקלטות לבית משפט בצירוף תצהיר חוות דעת מומחה

תמלול לבית משפט

ישנם סוגי תמלולים שונים העונים לצרכים בתחומים רבים, אך במאמר זה נתמקד ספציפית בתמלול משפטי, כלומר תמלול הקלטות לבית המשפט. כאשר יש ברשותנו הקלטה אותה אנו מעוניינים להציג בבית משפט כראיה, עלינו להפיק מהקלטה זו תמליל על מנת שנוכל להגישה ובדיוק לשם כך אנו זקוקים לתמלול משפטי. בעצם המונח תמלול משפטי מתייחס ספציפית לתמלול הקלטות לצרכי הגשתן כראיות לבית המשפט. שירות תמלול הקלטות מסוג זה משמש ככלי עזר לעורכי דין ואנשים פרטיים אשר נמצאים במהלך תביעה. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

על מנת שתמליל ההקלטה ישמש כראיה חוקית בבית משפט ישנן מספר תקנות בהן יהיה עליו לעמוד. ראשית, התמליל חייב להיות נאמן למקור באופן מוחלט ומוגש לפי דרישות בית המשפט. שנית, יש לצרף לתמליל הצהרת חוות דעת מומחה אשר מעידה כי התמליל בוצע ע"י איש\אשת מקצוע בעל\ת ניסיון בתחום אשר מתמחה בתמלול. בנוסף לכך, על התמליל לעמוד בכל דרישות חוק פקודת הראיות תשל"א-1971, וכמו כן חשוב לוודא מבעוד מועד שההקלטה עצמה אינה מפרה את ההוראות המפורטות בחוק האזנת סתר תשל"ט-1979 על מנת שהיא תיחשב קבילה בבית המשפט.

 

דבר נוסף שחשוב וכדאי לדעת בנושא תמלול הקלטות לבית משפט, הוא כי לאדם ישנה הזכות להקליט שיחה אשר הוא משתתף בה ללא ידיעת בן השיח השני, אך הקלטת דוברים אחרים במהלך שיחה ללא ידיעתם על כך ע"י גורם שלישי הינה עבירה על החוק ולכן אינה תיחשב כראיה קבילה בבית משפט. להעמקה בנושא מוזמנים לקרוא את המאמר המלא אודות דרישות בית המשפט בנושא תמלול משפטי והתנאים להגשת תמליל של הקלטה כראייה, לחצו כאן (מאמר תמלול הקלטות לבית משפט). 

לסיכום, כאשר יש צורך בתמלול משפטי כדאי לפנות אך ורק למתמלל\ת מנוסים, מקצועיים ואמינים אשר יוכלו לבצע את העבודה באופן המדויק ביותר ולפי כל התקנות הנדרשות.

בחירה נכונה יכולה לסייע לכם לנצח בתביעה ולהוכיח את צדקתכם ולהוציא את האמת לאור. בנוסף, היא יכולה לסייע לכם לעבור את התהליך באופן חלק ולחסוך מכם את האפשרות של פסילת ראיה חשובה בבית משפט בעקבות תמלול לא מקצועי או אי עמידה בתקנות.

אנו מתייחסים לעבודתנו במסירות ומחויבים לבצע אותה בצורה הטובה ביותר.

בחירה ב- GALA'S תמלול מקצועי היא הבחירה הנכונה. לקבלת פרטים נוספים בנושא תמלול משפטי וקבלת הצעת מחיר, פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע ולענות לכל שאלותיכם.

 

תמלול משפטי