תמלול משפטי

תמלול היא פעולת העברת פלט שמע לכדי טקסט כתוב. ישנם סוגי תמלול שונים העונים לצרכים בתחומים שונים, במאמר זה נתמקד ספציפית בתמלול משפטי. כאשר יש ברשותנו הקלטה אשר אנו מעוניינים להציגה בבית משפט כראיה, עלינו להפיק מהקלטה זו תמליל על מנת שנוכל להגישה בבית משפט ובדיוק לשם כך אנו זקוקים לתמלול משפטי.

על מנת שתמליל ההקלטה ישמש כראיה חוקית בבית משפט ישנן מספר תקנות בהן יהיה עליו לעמוד. ראשית, התמליל חייב להיות נאמן למקור באופן מוחלט ומוגש לפי דרישות בית המשפט. שנית, יש לצרף לתמליל הצהרת חוות דעת מומחה אשר מעידה כי התמליל בוצע ע"י איש מקצוע בעל ניסיון בתחום ומתמחה בתמלול. בנוסף לכך שעל התמליל לעמוד בכל דרישות חוק פקודת הראיות תשל"א-1971, חשוב לוודא מבעוד מועד שההקלטה עצמה אינה מפרה את ההוראות המפורטות בחוק האזנת סתר תשל"ט-1979 כדי שהיא תיחשב קבילה בבית משפט. לאדם ישנה הזכות להקליט שיחה אשר הוא משתתף בה ללא ידיעת בן השיח השני, אך הקלטת דוברים אחרים במהלך שיחה ללא ידיעתם על כך ע"י גורם שלישי הינה עבירה על החוק ולכן אינה תיחשב כראיה קבילה בבית משפט. למאמר מלא אודות דרישות בית המשפט בנושא והתנאים להגשת תמליל של הקלטה כראייה, לחצו כאן

לסיכום, כאשר יש צורך בתמלול משפטי כדאי לפנות לחברת תמלול מקצועית ואמינה אשר תוכל לבצע את העבודה באופן המדויק ביותר ולפי כל התקנות הנדרשות. בחירה בחברה הנכונה תעשה את התהליך חלק ותוכל לחסוך את האפשרות של פסילת ראיה חשובה בבית משפט בעקבות תמלול לא מקצועי או אי עמידה בתקנות. לקבלת פרטים נוספים בנושא תמלול משפטי והצעת מחיר מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ונשמח לענות לכל שאלותיכם.